Соколів
Церква Собору Пр. Богородиці 1677
Церква на карті.  Фото 11. 07. 2008
Дерев`яна церква стоїть у центрі села. Збудована у 1677 році, тому є найстарішою серед храмів з дерева в околиці. Відновлена у 1932 році. Невелика, приземиста, тризрубна будівля стоїть на ділянці, яка обмежена кованою огорожею. Вхід на церковне подвір`я через дерев`яні ворота, накриті чотирисхилим дашком. Такого типу вхідних воріт я не зустрічав біля церков у сусідніх населених пунктах.

До вівтаря прибудовані ризниці: північна меншого розміру і накрита стрімким двосхилим дахом, південна - більша і має пологий двосхилий дах, який не закриває вікна з вівтаря. Бабинець, очевидно, видовжили розбудовою у західному напрямі. До нього прибудований рівноширокий присінок. Будівля традиційно оточена широким піддашшям, стіни під яким вертикально шальовані дошками, а над ним - гонтами.

Бабинець та вівтар накриті двосхилими дахами, гребені яких завершують восьмибічні вежі з маківками. Світловий восьмерик нави накритий невеликою банею з ліхтарем і маківкою. На південь від святині розташована дерев`яна триярусна дзвіниця, на схід від неї можна побачити маленьку дерев`яну закриту каплицю.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор