Вашківці
Церква Св. Арх. Михайла 1891
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 р., Ігор Пунда.
Вперше про церкву в цьому поселенні є письмові згадки з початку XVII століття. Попередниця сучасної дерев'яної церкви також була зведена з цього матеріалу, але "не відомо коли і ким". Це була хатнього типу невеликих розмірів церква, грунтовно ремонтована в 1796 році. В період з 1875 до 1880 року знищена пожежею. У 1888 році біля цього місця почали будівництво нової більшої дерев'яної церкви, яке закінчили в 1891 році і тоді ж освятили.

Значну частину коштів для будівництва виділив пан Федір Казимір. Зводили святиню, як переказують, майстри з Поділля і Галичини, а ще в той час тут побував архітект з далекої Італії на прзіище Бертоліно. Під час Першої світової війни церква значно понищена. Значний ремонт проведений у 1990-х роках, а також в 2008 році. До пам'яток архітектури не належить. В користуванні громади УПЦ МП.

Церкву побачите в центрі Вашківців, недалеко на схід від центральної вулиці. Святиня тридільна одноверха з дерев'яною дзвіницею, яка підкреслює західний фасад. Є дві маленькі симетричні прибудови до вівтаря, також додаткові входи з обидвох(?) сторін до нави. Церква опирається на кам'яний фундамент, частина її зовнішніх стін оббита бляхою. Загалом зовні храм особливо нічим не зацікавлює. У дзвіниці висять п'ять сучасних дзвонів.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокирянський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Зі сторони головного входу.  Фото 2015 р., з www.ukrkovcheg.org.ua
Вид на іконостас.  Фото 2015 р., з www.ukrkovcheg.org.ua
Трохи з іншої сторони.  Фото 2015 р., з www.ukrkovcheg.org.ua