Острівець
Церква Св. Юрія 1859
Перша церква в цьомку селі постала в другій половині XVIII ст. Замість неї у 1859 році збудували існуючу сьогодні дерев'яну церкву. Була дочірньою парафіяльної церкви в селі Виноград. Іконостас встановлений 1898 року. В користуванні УПЦ МП (?). Пам'ятка архітектури місцевого значення (охоронний № 700-М).

Острівецька церква стоїть на низькому узвишші північної частини села, на схід від перехрестя доріг, з заходу від залізниці. Тризрубна триверха святиня на кам'яному фундаменті, до вівтаря  якої з обидвох сторін прибудовані ризниці. Важливо зауважити, що єдиний вхід до церкви влаштований не у західній, а в південній стіні бабинця.

Під широким опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням оббиті бляхою. Всі три восьмерики опираються на четверики з одним заломом. З південного заходу від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця (перший ярус під пластиком), збудована в кінці ХІХ ст. По обидва боки від вхідної доріжки до церкви все ще стоять старі кам'яні хрести, а перед церквою існує давня фігура Пр. Богородиці.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор