Старі Богородчани
Церква Св. Юрія 1918
Старі Богородчани колись були просто Богородчанами, в яких знаходилася деревяна церква. Можливо, вона була під титулом Різдва Пр. Богородиці (попередниця існуючої саме так називалася і походила з 1863 р.). Знищена у вогняному смерчі першої світової війни.

На її фундаменті відразу після закінчення війни в 1918 р. селяни збудували невелику тимчасову церкву-каплицю з деревяних стовбурів, які привезли з колишніх захисних окопів. Після другої світовой війни святиню примусово зачинила радянська влада і незабаром влашувала всередині склад. Будівлю визнали як пам'ятку архітектури місцевого значення.

В 1990 р. церкву віддали в користування парафіянам Православної Церкви Київського Патріархату. Мешканці села вирішили, що варто почати будівництво нового мурованого храму. Будівля постала в центрі Старих Богородчан, а старою церквою нібито вже не користувалися.

Очевидно, це не відповідає дійсності, адже в 2011-2012 рр. хрещату в плані одноверху церкву зовні повністю відремонтували - стіни горизонтально оббили горбилем (до ремонту були оббиті пластиком), вікна тепер також пластикові. Зі східної сторони від святині збереглася деревяна дзвіниця на три яруси.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви до останнього ремонту.   Фото 05.02.2011, Анна Троіцька
Вид на іконостас церкви.   Фото 05.02.2011, Анна Троіцька
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор