Липовиця
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1871
Липовецька церква, як і багато навколишніх, найдавніше згадується в документі XVII ст. Замість цієї церкви в другій половині XVIII ст. збудували наступну, також з дерева. З цього ж матеріялу у 1871 році звели нову церкву, яку побачите сьогодні. Була парафіяльною. Не відомо чи церкву використовували за призначенням в радянський час. Належить до пам'яток архітектури місцевого значення, в користуванні греко-католиків.

Головну святиню цього села побачите на південний схід від центру Липовиці, на схилі, біля нового цвинтаря. Типова одноверха гуцульського типу церква з п'ятибічними бічними раменами нави і таким же вівтарем, який орієнтований до північного сходу. Традиційно з обидвох сторін до вівтаря прилягають невеличкі ризниці. Тепер присінок розбудований на всю ширину бабинця.

Восьмерик верх і дахи церкви перекрили новою бляхою, вікна замінили пластиковими, стіни над опасанням, ймовірно, захищені сучасним матеріалом, який пофарбували. Широка приземиста дерев'яна дзвіниця на два яруси розташована з півночі від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Нижній ярус іконостасу.  Фото 2013 р. з www.pravoslavia.if.ua
Верхній ярус іконостасу. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1".
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор