Петранка
Церква Св. Василя 1871
У селі Петранка існують дві церкви з дерева: долішня і горішня. Остання з них під титулом св. Юрія згадана в другій половині сімнадцятого століття. Її наступниця з початку XVIII ст. стояла в зовсім іншому місці, аніж теперішня. Нова дерев’яна церква зведена у 1871 році. Була філіяльною долішньої парафіяльної церкви Св. Миколи. На початку 1990-х років греко-католицькою громадою переосвячена на святого Василя. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Василівська церква стоїть при дорозі при в'їзді до села з центральної дороги (зі сторони села Вербівка). Її вівтар орієнтований до північного заходу. Церква одноверха, утворює хрест у плані з короткими бічними раменами. До вівтаря церкви по осі прилягає рівноширока захристія, до бабинця і бічного рамена нави прибудовані невеликі присінки. Вікна тепер пластикові.

На час фотографування зовні церкви на ній було декілька матеріялів: стара бляха на піддашші, дахи під металочерепицею, маківки і верх - покриті металізованою бляхою, стіни під і (частково) над опасанням захищені пластиком. На південь від церкви збереглася дерев’яна двоярусна дзвіниця, зовнішні стіни якої також під пластиком.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В.Великочий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор