Кулачківці
Церква Св. Арх. Михайла 1888
Вже в другій половині XVI ст. в цьому селі стояла церква. На карті 1783 року тодішні Кулачківці були містечком в якому існували аж чотири церкви. Незабаром тодішня влада зліквідувала три з них, тому залишилася тільки одна, парафіяльна. На початку 1790-х років на її міцсці постала наступна церква з дерева.

Проте вона вже у 1831 році згоріла. Громада відразу розпочала будівництво нової дерев'яної церкви, яке закінчили 1888 року (тоді ж церкву посвятили). Правда, над вхідними дверима до церкви металеві цифри сповіщають дату "1885". В наш час церква в користуванні громади УГКЦ, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церква розташовується на північно-західній околиці Кулачківців, недалеко на схід від центральної дороги, на схилі. Для цього району дещо незвична триверха церква, в якої середхрестя нави має зрізані кути. Церква досить довга, адже до вівтаря по осі церкви прибудована трохи вужча захристія, а до бабинця - присінок з надбудовою.

Дивно те, що невелике піддашшя є тільки при північних стінах церкви - з інших сторін воно відсутнє. Звертають увагу високі парні вікна, давно не фарбовані дахи, а також випусти вгорі восьмериків верхів. Дерев'яна на два яруси дзвіниця стоїть з заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на хори церкви.   Фото 08.06.2014, Ігор Пунда.
Вид на іконостас церкви.   Фото 08.06.2014, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор