Придністров'я
Церква Св. Арх. Михайла 1888
Деревяна церква, яка зараз існує в селі Придністров'я (історична назва Ганнівці-за-рікою), збудована в 1888 році (за іншими даними - в 1862 р.). Була парафіяльною. На початку жовтня 2017 року тільки уважність мешканців села врятувала церкву, яка почала горіти, від знищення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться в центрі села, при дорозі, на рівній ділянці прямокутної форми. Церква тризрубна, одноверха. Складається з прямокутної в плані нави, до якої зі сходу прилягає наближений до квадрату вівтар з прибудованою з півдня ризницею, а з заходу - квадратовий бабинець. Будівлю оточує широке піддашшя, яке опирається на випусти вінців зрубів. Стіни церкви шальовані вертикально деревяною вагонкою. Бічний вхід до церкви у північній стіні нави.

Її завершує четверик з одним заломом на який посаджений світловий восьмерик, вкритий банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. Подібні ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях двосхилих причілкових дахів бабинця і вівтаря. Деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита наметовим восьмибічним дахом з ліхтарем і маківкою, розташована на північний захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на церкву і дзвіницю з заходу.  Фото 1917 року з www.allegro.pl
Вигляд церкви, ймовірно, до перебудови.  Автор Антон Шютц, 1916 р. з www.zbruc.eu