Кагуїв
Церква Св. Параскеви 1848
Церква на карті.  Фото 21. 05. 2007
Церква стоїть на північній околиці села, між дорогою і правим берегом р.Щирка. При першому знайомстві дуже нагадує провінційний костел у Сполучених Штатах: прості форми, чотирисхилий дах, увінчаний ліхтарем, стіни вертикально шальовані дошками світлого кольору. Найдавніші відомості про церкву з Кагуєва походять з 1464 р.

Попередня дерев`яна триверха церква згадувалася у візитаційних описах (документи перевірки парафії - прим.Авт.) 1764 р. як стара. У 1718 р. вона отримала привілей від власника села Петра Єжи Пребендовського, воєводи інфлянтського. У 1846-1847 рр. (за іншими даними - 1852 р.) збудована нова дерев`яна тризрубна (хоча зовні виглядає як двозрубна) безверха церква, нава і бабинець якої, рівноширокі і рівновисокі, вкриті повним дахом з ліхтарем над навою.

У 1942 р. перебудований вужчий і нижчий вівтар, як свідчить напис над дверима. Справді, над вхідними дверима до вівтаря є такий напис: "ПОПРАВА ЦЕРКИ 1949(2?)". Цікавим є те, що двері в церкву розташовані в південній стіні бабинця (характерно для буковинських та давніх галицьких церков), так, як і двері до вівтаря. А ще незвично виглядає виступ нави з північної та південної стін прямокутного об`єму церкви.

Будівля оточена піддашшям, з півночі до вівтаря прибудована ризниця (очевидно, в пізніший час). З 1962 по 1989 рр. церква стояла замкненою. Відчинили святиню для богослужень 20.08.1989 р., як написано на пам`ятній таблиці. На південь від церкви розташований цвинтар, на північний-захід - дзвінниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор