Вперше церква в Нижньому Березові згадується на початку XVIII ст. Ця церква стояла на місці теперішньої (згідно карти 1783 року). Вона згоріла у 1843 році. Вже за два роки, у 1845 році, замість неї постала нова церква з дерева.

Була філіяльною парафіяльної церкви у Березові Вижньому. У 2008 році греко-католицька громада святкували 160-ліття церкви, яка є в Реєстрі пам'яток архітектури місцевого значення.

Святиню побачите в центрі села, на захід від головного роздоріжжя, на південь від головної дороги, біля цвинтаря. Видовжена в плані хрещата одноверха споруда, в якій майже рівноширока захристія прибудована по осі церкви до вівтаря. Цікаво, до бабинця немає прибудованого присінку чи ганку, бічний вхід до церкви з півдня до нави.

Церква зовні ремонтована після 2008 року - верх, восьмерик, а також всі дахи оббиті блискучою бляхою, стіни над опасанням оббиті звичайною бляхою, тільки стіни під опасанням зберегли з відкритих брусів. Мурована стінного типу дзвіниця, в якій висять сім дзвонів, розташована з північного заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Нижній Березів
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Миколи
1845
Фото 13. 07. 2014, Ігор Пунда.