Хохонів
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1846
Існуюча деревяна церква збудована в 1846-1848 рр. Була філіальною до парафіяльної церкви в с. Дитятин. Очевидно, була зачинена в радянський час, адже вгорі західної стіни бабинця видно накладні металеві цифри "1989" - рік, коли відновили богослужіння в церкві. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться на схилі гори, на схід від центру села, віддалено від забудови. Будівля хрещата в плані, одноверха. До квадратової в плані нави зі сходу прилягає квадратовий вівтар з прибудованими ризницями, з заходу - також квадратовий бабинець, а з півночі та півдня - квадратові бічні рамена. До бабинця ведуть два входи - з заходу і півдня. Церкву оточує піддашшя.

Стіни під опасанням шальовані вертикально дошками і лиштвами, стіни ризниць тиньковані(?), стіни над опасанням оббиті пластиком. Середхрестя нави завершує низький сліпий оббитий бляхою восьмерик, вкритий дзвонястою банею. Бабинець вкритий двосхилим дахом, бічні рамена і вівтар - трисхилими дахами. Деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця вкрита пірамідальним наметовим верхом, розташована на північний захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006. Інформація з відео сюжету ТРК "РАЙ".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на хори.  Фото 07.07.2013, Ігор Пунда.
Вид на іконостас. Фото 07.07.2013, Ігор Пунда.
Вигляд у 1916 році.  Фото з www.bildarchivaustria.at
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор