Ражнів
Церква Різдва Пр. Богородиці 1846
Церква на карті.   Фото 20.01.2009.
Попередня сільська дерев`яна церква згоріла від блискавки у 1804 р., і тимчасово для богослужень була пристосована дзвіниця. За 42 роки після пожежі, у 1846 р. збудували існуючу церкву. Розмальована художником Матвієм Сірком. В 1980-х рр. в будівлі був розміщений архів хмелерадгоспу "Ражнів". Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована поблизу центру села і дороги Заболотці - Руда-Брідська, поруч нової мурованої церкви, в кутку села, званому Дацьків кінець. Тризрубна, одноверха, на дубових підвалинах, покладених на камені й стендари. Орієнтована вівтарем на південний схід. Складається з дещо ширшої квадратової нави, вужчих прямокутних вівтаря з прилягаючою з півночі одночасно збудованою ризницею та бабинця з прибудованим пізніше присінком. Церкву оточує піддашшя, оперте на приставлені кронштейни.

Стіни (крім восьмерика нави і північно західної стіни бабинця) вертикально шальовані дошками і лиштвами. Наву завершує оббитий бляхою восьмерик, вкритий низькою шоломовою банею зі сліпим  ліхтарем та маківкою. Триярусний іконостас ХІХ ст. перемальований у 1989 р. На північний захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом.

На церковному подвір`ї можна побачити старі надмогильні пам`ятники і хрести - залишки старого цвинтара. Частину старих надгробних плит (на деяких видно написи) використали як підкладку під дзвіницю.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор