Іванівка
Церква Св. Арх. Михайла 1927
Дерев'яна церква в селі Янівка (історична назва теперішньої Іванівки) вперше згадана в документі 1680 року. В першій половині XVIII ст. замість старої збудували нову церкву, також з дерева. Вона позначена на карті 1783 року.

Не знати що з нею сталося, але наступна дерев'яна простора церква вибудувана у 1927 році за проєктом львівського архітекта Євгена Нагірного, наступного року освячена. Не відомо чи була чинною в радянський період. В наш час належить до пам'яток архітектури місцевого значення. У користуванні громади УГКЦ.

Церкву побачите на південь від центру села, зі сходу від дороги і цвинтаря, на маленькій ділянці. Хрещата в плані триверха святиня виглядає масивно завдяки великим восьмерикам вівтаря нави і бабинця. Цікаво, що вівтар церкви орієнтований до заходу (а не до сходу), а все через навколишній рельєф. З півночі і півдня до вівтаря прибудовані ризниці.

Бабинець по периметру оточує опасання, яке опирається на точені дерев'яні колони - це і є особливістю даної церкви. Крім головного входу до бабинця є бічні з півночі та півдня до нави. Під час останнього зовнішнього ремонту частину вікон замінили пластиковими, стіни під опасанням суцільно оббили фальшбрусом. На південь від церкви стоїть широка дерев'яна дзвіниця на три яруси.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор