Грабовець
Церква Вознесіння Христового 1856
В Грабовці збереглися дві дерев'яні церкви ще й подібні одна на одну. Вперше церква Вознесіння згадана в селі на початку XVIII ст. Нова церква Вознесіння Господнього, також дерев'яна, зведена замість попередньої у центрі села в 1855-1856 рр. В той час (з 1842 до 1887 року) греко-католицьким парохом Грабовця був о. Іван Глібовицький (1811-1887), могила якого збереглася на прицерковній території.

Церква була матірна (парафіяльна). Стіни над опасанням оббиті бляхою, ймовірно, на зламі 1980-х - 1990-х років. Сьогодні церква пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні громади Української Греко-Католицької Церкви.

Стоїть в центрі села, з заходу від сільської дороги. Тризрубна одноверха святиня з прибудованими до бабинця і нави невеликими присінками. З півночі до вівтаря прилягає ризниця. Стіни під опасаням зберегли з відкритих фарбованих брусів зрубів. Вікна сьогодні замінені пластиковими. Дерев'яна двоярусна дзвіниця розташувалася з південного заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор