Слобідка
Церква Покрови Пр. Богородиці 1887
Церква на карті.   Фото 26. 04. 2014, Ігор Пунда.
Існуюча церква з дерева в цьому селі зведена як перша в історії поселення у 1887 році. Була філіяльною парафіяльної церкви в сусідніх Чорнолізцях. Ймовірно, на початку ХХ ст. розбудована. Сьогодні пам'ятка архітектури місцевого значення в приналежності до православної громади села. Оскільки мурований храм освятили на початку 2000-х років, представники православного Угорницького монастиря Преображення Господнього просили громаду Слобідки передати нечинну стару церкву до монастирського музею, проте громада села відмовила.

Дерев'яну церкву в Слобідці (не плутати зі Слобідкою на Городенківщині) знайти легко - вистачить побачити де стоїть новий мурований храм, адже стара церква збереглася біля нього. Це - видовжена в плані хрещата з короткими бічними раменами одноверха споруда, яку перед будівництвом нової перемістили вбік. Церква довга за рахунок розбудови бабинця в західному напрямку і прибудови до вівтаря зі сходу рівноширокої захристії.

Майже на довжину вівтаря і захристії з півночі прибудована ризниця. Чотири маківки на гребенях дахів бабинця бічних рамен нави і вівтаря (захристії) додають мальовничості силуету церкви. З північного сходу від неї, на краю старого цвинтаря, збереглася невелика дерев"яна двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор