Городниця
Церква Різдва Пр. Богородиці 1895
Найдавніша згадка про городницьку церкву Різдва Пр. Богородиці походить з катедратика Львівської єпархії 1680 року. Попередня сільська церква зведена у 1755 році і позначена на карті з 1783 року, розташовувалася приблизно 350 метрів на північ від теперішньої, посеред цвинтаря. Нова дерев'яна церква вибудувана в давньому центрі села у 1895 році. Була парафіяльною. Стіни над опасанням оббиті бляхою перед 1988 роком. Церква в користуванні греко-католицької громади. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в південній частині Городниці, при дорозі, близько берега Дністра. Хрещата в плані, з укороченими бічними раменами, одноверха церква. По останььому зовнішньому ремонті верх церкви перекрили металізованою бляхою, замінили покриття дахів будівлі, встановили пластикові вікна, а стіни над опасанням оббили металопрофілем. Муровано-дерев'яна(?) дзвіниця стоїть на північний захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Скочиляс І. Книга реєстру катедратика Львівської православної єпархії 1680-1686 років // Записки НТШ. - Т. CCLVI. Праці історично-філософської секції. - Львів, 2008.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд до останнього ремонту. Фото 3.09.2007, Назар Романський з www.panoramio.com
Краєвид з церквою. Фото 23.08.2006, Назар Романський з www.panoramio.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор