Малий Житин
Церква Св. Параскеви 1783
Церква на карті.   Фото 27.08.2015, Сергій Трохимець.
Нетопова для Рівненського району дерев'яна церковця зведена у 1783 році коштом пані Феофіли Ратомської, полячки, яка пропагувала католицизм, тому і архітектура церкви частково подібна до католицької каплиці. В інтер'єрі святині зберігся оригінальний іконостас з первісними дияконськими дверима (Царські врата і намісні ікони зроблені пізніше). Церквою користується УПЦ КП.

Церква розташована у північно західній частині села, з півдня від дороги, між забудовою. Невеличка дводільна (нава+вівтар) безверха церковця, в якої до гранчастого вівтаря з обидвох сторін прибудовані захристії, а до нави по осі церкви - великий ганок, розбудований, очевидно, з колишнього присінку. На входом до нього побачите зображення св. Парескеви.

Таке ж зображення розмістили на східній стіні вівтаря. З півночі від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця. Після ремонту в 1852 році на її другому ярусі зробили єпархіяльний декор.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Загальний вид з дзвіницею.  Фото 27.08.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор