Глибока
Церква Св. Дмитра 1908
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Церква в Глибокій згадана на початку XVII ст. Її доля невідома. В другій половині XVIII ст. в центрі села збудували наступну церкву з дерева. Через сто років з часу будівництва була відновлена. Ймовірно, згоріла на початку ХХ ст. Нова дерев'яна церква за проєктом відомого архітекта Василя Нагірного постала замість попередньої протягом 1906-1908 років. Пошкоджена під час воєнних дій Першої і Другої світових воєн. Зовні ремонтована, очевидно, перед 2008 (або 2006) роком. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі села, при головній дорозі, на рівній ділянці. Хрещата в плані п'ятиверха святиня вівтар якої орієнтований до північного сходу. При вівтарі з обидвох сторін (?) прибудовані ризниці. Головний вхід до церкви через присінок до бабинця, додаткові входи - у стінах бічних рамен нави. Стіни під і над опасанням (частково) оббили пластиковою вагонкою, вікна тепер також пластикові.

Зі сходу від церкви стоїть велика дерев'яна триярусна дзвіниця. Перед церквою з нагоди святкування 100-ліття храму (у 2006 році) встановили фігури Богородиці та Ісуса з хрестами позаду. Церкву вважають найвищою серед збережених дерев'яних церков на Франківщині - її максимальна висота 32 метри!

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на церкву і дзвіницю з в'їзду до села з південного заходу.  Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор