Глушків
Церква Св. Арх. Михайла 1864
Вперше церква Св. арх. Михайла в Глушкові відзначена в акті візитації парохії 1732 року. Ймовірно, попередня церква у 1783 році була розташована на місці сучасної. Збережена сьогодні дерев'яна церква вибудувана і посвячена у 1864 році (почали будівництво спільним коштом парафіян і пана М. Криштафовича в 1860 році). Звели її ті ж майстри з Гуцульщини, що декількома роками раніше збудували церкву в Острівці. Була парафіяльною. В радянський період з початку 1960-х років зачинена і перетворена на склад. Після грунтовного ремонту (рік ремонту "1989" зберігся на стіні ліхтаря нави) богослужіння відновлені в 1989 році.

Зовнішній вигляд церкви тривалий час незмінний. У 2014 році святкували 150-ліття церкви. Святиня в почерговому користуванні православної і греко-католицької громад. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в центрі села, між забудовою, на ділянці з пологим ухилом. Три зруби церкви (зруб нави ширший) сплановані уздовж осі схід-захід. З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Інших прибудов до церкви нема. Стіни над опасанням давніше оббиті бляхою, вікна замінені маталопластиковими.

Три восьмерики, які посаджені на четверики з одним заломом, вкриті восьмибічними верхами, увінчаними ліхтарями з маківками. В інтер'єрі будівлі настінні орнаментальні розписи. Мурована дзвіниця розташована з південного заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Дані Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Дзвіниця і церква у 2011 році.  Фото Людмили Стражник з www.diocese.ko.if.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото ? року з www.kolomija.com