Кримне
Церква Св. Арх. Михайла 1864
Церква на карті.   Фото 18. 08. 2008 р., з www.krimno-blag.orthodox.ru
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Перша церква в селі збудована 1756 року на березі оз. Домашнє і посвячена під титулом Положення Ризи Пр. Богородиці. Коли у 1861 році кримненці знищили панський двір, вирішили тоді ж почати на його місці зведення коштом держави (точніше Міністерства Державного майна) нової більшої дерев"яної церкви, яку закінчили і посвятили під титулом Святого Архистратига Михайла у 1864 році (на вхідній брамі є дати "1864-2014").

Стара церква двадцять років стояла не чинна, поки в 1885 році її не перенесли на цвинтар, де збереглася до тепер. Свято-Михайлівська церква була чинною в радянський період. Ремонтована коштом релігійної громади в 1988 році. Ймовірно, зовні оновлена перед 2014 роком, коли святкували її 150-ліття. Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ МП.

Розташовується в центрі Кримного, при головній вулиці. Святиня чималих розмірів на кам'яному фундаменті з прибудованою до західного фасаду дерев'яною триярусною дзвіницею. Вхід до неї, як і до нави з обидвох сторін, захищений двосхилим дашком на дерев"яних стовпах. У високих стінах нави вікна розміщуються у два яруси (у верхньому менші). Форми церкви стилізовані під єпархіяльний стиль.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старовижівський
район
___

Волинська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор