Гаврилівка
Церква Св. Арх. Михайла 1862
Церква на карті.   Фото 11.11.2013 р., Володимир Дідик.
Попередня деревяна церква в селі була зведена, очевидно, в 1738 р. (з того часу збереглися метричні книги). Існуюча церква, також з дерева, походить з 1862 р. Її збудували поблизу місця, де стояла попередня церква, ймовірно, за парохування о. Іоана Камінського. Останнім передвоєнним парохом в Гаврилівці був о. Антон Сірецький1921 по 1939 рік). В 2012 р. святкували 150-ліття теперішньої церкви. Церква у користуванні громади УГКЦ. З 2008 р. громада зводить новий великий мурований храм, другий за розмірами у районі!

Стара церква, яка знаходиться в південній частині Гаврилівки, на захід від головної дороги і цвинтара, не може не запам'ятатися - все-таки має не малі розміри і п'ять верхів, які вінчають цікаві ліхтарі з грушастими маківками. До церкви з усіх сторін притулилися прибудови: до вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці, а зі сходу - бічна каплиця(?), до бічних рамен з заходу прибудовані присінки, а більший присінок прибудований по осі церкви з заходу до бабинця.

Під опасанням стіни зберегли з відкритого фарбованого зрубу, над опасанням - суцільно оббиті бляхою. Цікаво, що вікна у трьох восьмериках і в бабинці з заходу закриті листовим залізом. В інтер'єрі стіни розмальовані, іконостас чотириярусний. Не відомо чи збереглася деревяна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.   Фото 11.11.2013 р., Володимир Дідик
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор