Витвиця
Церква Св. Івана Богослова 1824
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Всі дані (в т. ч. і цифри на стіні церкви) вказують, що церква зведена у 1824 р. Покровителями церкви у 1910-х рр. були: єпископ Шумлянський, Флоріан та Іоан Райси, др. Щасни-Фелікс та Євгенія Сельські. До другої світової війни (кажуть, що навіть сьогодні) у витвицькій церкві місцева шляхта та "хлопи" стояли по різні боки. Зовнішній ремонт, по якому церква отримала існуючий вигляд, розпочали, очевидно, у 2006 р. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

В центрі Витвиці, на підвищенні, біля цвинтаря не можливо не звернути погляд на стрімкі, покриті дзеркальною бляхою дахи, верх і маківки церкви. Коли підійдете ближче, побачите, що стіни будівлі горизонтально шальовані горбилем - така зараз мода. За пропорціями церква виразно тягнеться вгору. При будівництві її чомусь орієнтували вівтарем на південь, а не на схід.

Під широким піддашшям при північній стіні вівтаря заховався рівноширокий ганок. Ще один цікавий нюанс - до вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, але жодна з них немає дверей! А ось у південній стіні вівтаря двері є! З південного сходу стоїть не діюча стара деревяна дзвіниця на два яруси, а з північного сходу збудували сучасну муровану дзвіницю, вкриту чималою банею з ліхтарем і маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд церкви під час ремонту.   Фото весною 2007 р. Олега Вітвіцького з www.panoramio.com.
Вигляд на початку 1930-х років. З "Українські деревляні церкви", М. Драган.
Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор