Мукані
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1848 (1862 ?)
Церква на карті.  Скріншот з відео (авт. - Леонід Куш) на YouTube, 2016 р.
Щоб побачити місцеву дерев'яну церкву, до маленьких тупікових Муканів довелося йти 9 км. від Радехова (і стільки зворотньо) - громадський транспорт тут дивина, та й інший транспорт їздить дуже рідко. Святиня блакитного кольору, яку в сонячний день видно здалеку, стоїть на західній околиці села, на краю великої ділянки, біля житлової забудови.

Попередня до сучасної дерев'яна церква постала тут в 1686 році. На її місці в 1848 (за іншими даними 1862 році) збудували нову церкву з дерева. Закрита совєтською владою в 1962 році. Богослужіння відновили в 1988 році. Зовні оновлена перед 2012 роком(?). Серед церков у сусідніх Немилові та Середпільцях, мабуть, найцікавіша з вигляду. Церква невелика за розмірами, вузька, хрестова у плані, одноверха. На довжину вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. Мене спочатку здивувало відсутність на церкві традиційного піддашшя - такий прийом не часто зустрічав. Правда, внизу по периметру стін зроблений захисний "фартух".

Потім не можливо не зауважити, що усі стіни будівлі горизонтально (а не вертикально, як зазвичай) шальовані дошками. Далі, тільки сліпий не побачить, що бабинець довший за вівтар. Все просто: якщо уважно придивитися, то видно межу де закінчувалася попередня стіна бабинця. Його або розбудували у західному напрямі або розширили і підняли старий присінок до рівня даху церкви. Причому новий гребінь даху над бабинцем трохи не дотягнули до загального.

У бабинець тепер є три входи, а у верхній частині його стін є три металопластикові вікна (інші вікна у церкві дерев'яні). Середхрестя нави завершує дуже низький світловий восьмерик, накритий приплюсненою банею з ліхтарем і маківкою, до яких по бані веде металева драбина.

На схід від церкви стоїть маленька закритого типу капличка, стіни якої оббили пластиком блакитного кольору, а на північний-захід від святині побачите дерев'яну двоярусну дзвіницю, накриту наметовим дахом. Під піддашшям на її стіні я побачив старий образ, на якому зверху був напис, очевидно, старослов'янською, з якого можна зрозуміти, що тут зображено Різдво Пр. Богородиці.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До ремонту.  Фото 19. 03. 2010
Фрагмент іконостасу. Скріншот з відео (авт. - Леонід Куш) на YouTube, 2016 р.