Нижні Гаї
Церква Св. Параскеви 1882
Церква на карті.   Фото 2.02.2009.
Отож, дерев`яна церква стоїть у південній частині села, на схилі, біля школи. Найдавніші відомості про парафіяльну церкву походять з 1507 р. Ерекційні документи парафії датуються 1692 р. Попередня дерев`яна церква була збудована у 1794 р. на зразок костелу. У 1882 р. при допомозі майстра Генрика Стаца з м.Долини збудували існуючий дерев`яний храм. Від 1947 по 1989 рр. він стояв зачинений. У 2002 р., як зазначено на пам`ятній таблиці на південній стіні дерев`яної дзвінниці церкву реставрували.

Велика за розмірами, хрестова у плані, одноверха будівля. До південного крила нави прибудований присінок, до вівтаря з півдня - ризницю, зі сходу також є прибудова, накрита трисхилим дахом. Церква оточена піддашшям. Вхідні двері у бабинець накриті довгим двосхилим дахом. Вікна у стінах церкви стрільчастої форми, подібні як у костелах. Під час останнього ремонту усі стіни храму покрили дерев`яною вагонкою. Середхрестя нави на високому світловому восьмерику завершує низька баня з великим ліхтарем і маківкою.

Гребені дахів прикрашають сліпі ліхтарі з маківками і високими хрестами. На південь від церкви стоїть дерев`яна одноярусна дзвінниця, накрита наметовим дахом. Поблизу неї існує мурована надбрамна дзвінниця на один дзвін, яку завершує скульптура одного зі святих. Біля вхідної брами із заходу на постаменті кидається у вічі висока стара скульптура. На північний-захід від храму розташована маленька низька будівля з комином (можливо, котельня?).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна