Добровляни
Церква Богоявлення Господнього 1827
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2014, Ігор Пунда.
Відомо, що добровлянська церква під титулом Богоявлення вже існувала у XVII ст. Попередня до існуючої дерев'яна церква стояла на її місці і позначена на карті 1783 року. Нова дерев'яна церква вибудувана у 1827 році. Тоді вона була набагато менших розмірів. Через сто років після цього церкву значно розбудували і вона отримала сучасні форми.

На початку 1960-х років зачинена представниками радянської влади, в середині 1980-х років повністю знищена в інтер'єрі. Після грунтовного ремонту богослужіння відновили 1989 року. Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні православної громади.

Церква стоїть при дорозі на південний захід від центру села, на рівній ділянці. Це - дуже довга одноверха церква, яка після розбудови перетворена у хрещату в плані. Бабинець церкви став у понад два рази довший плюс до нього по осі прибудували вужчий присінок, до нави додали бічні рамена, до вівтаря прибудували рівношироку захристію.

Зовні церква повністю відремонтована у 2011 році - верх, восьмерик і дахи (крім піддашшя) перекриті блискучою бляхою, вікна замінені пластиковими, стіни надопасання оббиті фальшбрусом. Дещо незвична дерев'яна двоярусна дзвіниця, зведена одночасно з церквою, збереглася на схід від неї.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас.  Фото 10. 08. 2014, з www.pravoslavie.if.ua