Далешове
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1778
У XVII ст. в селі вже існувала церква. Теперішня збудована у 1778 році. Захристія прибудована у 1827 році. Церква була парафіяльною. Вважають, що заступництво чудотворного образу Делешівської Божої Матері у 1871 році врятувало церкву від тотальної пожежі, яка охопила все село. В радянський період церква не була зачинена. У 2002 році святкували 230-ліття "з дня заснування храму". Церкву використовує громада УАПЦ(?). Пам'ятка архітектури місцевого значення (охор. № 693-М).

Церква стоїть при дорозі північної частини села, на пологому схилі. Невелика хрещата в плані одноверха, зовнішністю зовсім не подібна до дерев"яної, адже стіни під опасанням а також прибудованої ризниці та великої захристії сьогодні з білої силікатної цегли, а стіни над опасанням суцільно під бляхою. Пр північній стіні вівтаря зробили галерею, до якої ведуть дерев'яні сходи.

Вікна в стінах церкви замінили пластиковими. Мурована дзвіниця на три дзвони розташована з півдня від церкви. Перед церквою збереглася відновлена скульптура Пр. Богородиці, встановлена у 1830 році на свято Преображення Господнього тодішнім парохом села о. Теодором Витвицьким.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фрагмент інтер'єру церкви.  Фото 2014 р., з www.report.if.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор