Битків
Церква Успіння Пр. Богородиці 1966
Церква на карті.   Фото 27. 07. 2014, Ігор Пунда.
Відомо, що на початку XVIII ст. в Биткові вже існувала дерев'яна церква, коли і ким зведена - невідомо. Вона простояла до початку XIX ст., коли замість неї у 1830 році збудували наступну, також дерев'яну церкву, яка була парафіяльною. Її спалили у 1966 році.

За декілька місяців цього ж року мешканці Биткова своїми силами змогли збудувати невеличку дерев'яну церкву-каплицю, яка на сьогодні є наймолодшою за віком серед збережених дерев'яних церков Івано-Франківської області, зведених до 1989 року. Святиня в користуванні греко-католицької громади, яка поряд закінчує облаштовувати новий мурований храм.

Церковця стоїть з півдня від мурованого храму, в західній частині Биткова, на початку вулиці Промислова. Прямокутна в плані безверха святиня, вівтар якої з маленькими прибудованими ризницями орієнтований до заходу, а не до сходу. Церковця з верху до низу повністю під бляхою. За кілька десятків метрів на північний схід від неї збереглася дерев'яна дзвіниця від знищеної у 1966 році строї церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор