Старі Богородчани
Церква Різдва Пр. Богородиці 1918
Церква на карті.   Фото 25. 04. 2015, Ігор Пунда.
Вже в другій половині XVII ст. в тоді ще Старих Богородчанах стояла церква під титулом Різдва Пр. Богородиці. Попередня до існуючої дерев'яна церква постала у 1863 році. Знищена під час Першої світової війни. На її місці, на старому фундаменті у 1918 році збудована значно менша дерев’яна церковця. Переказують, що кругляки дерева, якими були зміцнені окопи військових на одній з гір, місцеві звозили для будівництва святині.

У 1960-х роках тодішня влада закрила церкву, незабаром перетворила її на склад. Відновлена на початку 1990-х років. Громада УГКЦ збудувала новий мурований храм в центрі Старих Богородчан - з того часу дерев'яна церква не чинна.

Стоїть на південь від центру села, при дорозі, на старому цвинтарі. Проста за конструкцією дводільна будівля під спільним дахом, до якої з півдня і заходу прибудовані великі присінки. Окремо стоячої дзвіниці нема. Церковця зовні подібна до розбудованої каплиці.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор