Білоберізка
Церква Покрови Пр. Богородиці 1839
Дерев'яна церква в цьому селі вперше згадана в середині XVII ст. Вона ж позначена на карті 1783 року. Замість неї в кінці XVIII ст. збудували нову церкву, також з дерева. Вона згоріла 1822 року. Нову дерев'яну церкву громада збудувала у 1839 році. Тільки через двадцять років церкву посвятили. За цей проміжок часу виготовляли іконостас і проводили розписи у святині.

За іншою інформацією церкву почали будувати в 1828 році, освятили в середині 1834 року. Проте, вже в 1844 році навколо збудованої церкви почали зводити ще одну більшу церкву з дерева, яку завершили в 1851 році (тоді ж освятили). Попередню дерев'яну церкву розібрали і невідомо коли продади в село Розтоки (сьогодні в Косівському районі).

Білоберізька церква ремонтована всередині наприкінці 1980-х рр., а в 1990-х роках ремонтована зовні. У 2010 році святкували 170-ліття церкви з часу будівництва церкви (від 1840 року). Сьогодні церква в користуванні православної громади. Належить до пам'яток архітектури національного значення (охоронний № 1142-Н).

Розташована в центральній частині села, при сільській дорозі, напроти забудови, на ділянці з невеликим ухилом. Прицерковну територію частково оточує кам'яний мур. Хрещата в плані одноверха святиня, в якій до вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, а до бабинця з заходу - зашклений п'ятибічний ганок. Бічний вхід - з півдня до нави. Церкву оточує широке піддашшя.

Під опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням оббиті новою блискучою бляхою. Вікна у стінах надопасання замінили пластиковими. На північний захід від церкви, в кутку церковного подвір'я, стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця. Перший ярус оббитий фальшбрусом, другий - бляхою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Верховинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас церкви.  Фото ? року з www.kolomija.com