Борщів
Церква Успення Пр. Богородиці 1828
Церква на карті.   Фото 07. 06. 2014, Ігор Пунда.
В другій половині XVI ст. про борщівську церкву вже є письмова згадка. В кінці XVII ст. в селі постала нова церква. Наступна зведена на її місці у 1828 році збереглася до наших днів. Була філіяльною парафіяльної церкви в селі Хлібичин Пільний.

На стіні південного рамена нави пам’ятна таблиця на честь священиків о. Василя Маковійчука (пароха церкви у 1941-1945 рр.) і о. Данила Микитюка (пароха у 1960-1978 рр.). Сьогодні церква в користуванні православної громади, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церкву побачите в західній частині села, недалеко на південь від головної дороги, з заходу від цвинтаря. Компактних розмірів хрещата в плані святиня, завершена одним верхом. З заходу до бабинця прибудований зашклений ганок, з півночі до вівтаря - невелика ризниця. Додатковий вхід в південній стіні нави.

Під час останнього ремонту зовнішні стіни під опасанням оббили горизонтально фальшбрусом, деякі вікна замінили пластиковими. З північного заходу від церкви стоїть широка приземиста дерев'яна двоярусна дзвіниця. На прицерковній території збереглися старі кам'яні хрести.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор