Бережниця
Церква Перенесення Мощей Св. Миколи 1921
До цього віддаленого, тупікового поселення навряд чи їдуть мандрівники. Але львів"янин Ігор Пунда на ровері доїхав навіть до Бережниці! Догора від Криворівні постійно вгору, чим ближче до церкви тим дорога крутіша. Добиратися сюди варто тільки в суху погоду.

Церква зведена у 1921 році. За іншою інформацією церкву почали зводити в 1924 році, освятили в 1927 році. В Романа Процака (видання "Церкви Прикарпатського краю") про Бережницю і її церкву чомусь не згадано. Не відомо чи раніше була в селі церква (Бережниця заснована тільки в другій половині ХІХ ст). Існуюча церква належала до парафії в Криворівні. В совєтський період була зачинена. Богослужіння відновили в 1990 році. Стіни над опасанням оббиті бляхою у 1996 році (згідно вибитої дати), а наступного року освячена після відновлення. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Сьогодні церквою користується православна громада. У жовтні 2014 року новостворена громада Апостольської Православної Церкви освятила хрест на місці будівництва свого храму.

Дерев'яна церква стоїть фактично посеред Бережниці, на схилі, біля цвинтара, незначно віддалена від забудови. Невеликих розмірів, хрещата в плані одноверха будівля, класично орієнтована вівтарем на схід. На осі церкви до вівтаря прибудована рівноширока захристія, до бабинця - також рівноширокий присінок. Ще один присінок прибудований з півдня до бічного рамена нави.

На вхідних дверях до церкви намальовані у повний зріст святі апостоли Петро і Павло. Широке піддашшя оточує святиню. Під опасанням стіни зберегли з відкритого зрубу, над опасанням оббиті бляхою з художньою чеканкою. Маківка з ліхтарем вінчає невеликий верх, посаджений на світловий восьмерик середхрестя нави. Маленька деревяна двоярусна дзвіниця (збудована в 2015 році) розташовується зі сходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Верховинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото ? року з www.kolomija.com