Долиняни
Церква Покрова Пр. Богородиці 1875
Церква на карті.   Фото 9.06.2007.
Церква збудована в 1875 році старанням о. Йосифа Яціва на місці давнішої, яка згадується в документах кінця XVIII ст. У 1876 році церква поблагословлена. Зачинену в 1959 році будівлю використовували на колгоспний склад. З 1989 року знову використовується для богослужінь. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться у південній частині села, на підвищенні. Двозрубна, безверха. До прямокутної в плані нави зі сходу прилягає вужчий маленький вівтар з прибудованою до південної стіни ризницею, а від заходу - вужчий присінок. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами, внизу по периметру захищені дашком.

Вівтар вкритий трисхилим дахом, нава, ризниця і присінок - двосхилими. Гребінь даху нави вінчає маківка на восьмибічній основі, маленькі маківки поставлені на гребенях дахів присінку і вівтаря. Біля церкви знаходиться деревяна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор