Добрівляни
Церква Покрови Пр. Богородиці 1875
Церква на карті.   Фото 17. 02. 2019, Андрій Карачун.
Перші історичні відомості про місцеву святиню зустрічаються в документах 1515 р. У 1689 р. парафія отримала ерекційний акт для новозбудованої церкви від Франциска Вибрановського. У 1726 (1736) р. її замінила наступна дерев`яна трибанна церква. На її місце у 1875 р. коштом парафіян збудована існуюча церква, також дерев`яна. По другій світовій війні зачиненою не була.

Церква стоїть на пологому схилі північної околиці Добрівлян. Святиня середніх розмірів, хрешата у плані, одноверха. Вівтар гранчастої форми має одну прибудовану з півночі ризницю. До бабинця від заходу додали маленький присінок шириною в піддашшя, яке оточує церкву. Додатковий вхід є з півдня до нави, так, як і головний накритий двосхилим дашком. Усі стіни колись були вертикально ошальовані дошками (сьогодні над опасанням і восьмерика оббили горизонтально блок-хаузом (фальшбрусом). Середхрестя нави на високому світловому восьмерику завершує невелика баня з чималим ліхтарем і маківкою. Верх, дахи і піддашшя покриті блискучою бляхою, вікна замінені пластиковими.

Гребені дахів бабинця, вівтаря і бічних крил нави увінчані маківками. На одній зі стін південного крила нави 29 жовтня 2009р. відкрито пам'ятну таблицю Великому Каменяреві з написом: "У цій церкві в кінці 1870-х - першій половині 1880-х років, гостюючи на плебанії в пароха Добрівлян, о. Антона Чапельського, бував видатний український письменник і громадський діяч ІВАН ФРАНКО". У часи своєї студентської молодості та опісля великий поет багато разів бував у цьому селі, навіть був палко закоханий у пароха доньку Наталію Чапельську.

До речі, після детального огляду поховань біля церкви я побачив могилу цього пароха: "Ту спочивае отець АНТОНІЙ ЧАПЕЛЬСКІЙ парохъ Добровлянъ упок. 22.І.1885 р. въ 69. роцъ житя і 45. священъства. Въчная ему память!". На захід від церкви стоїть велика дерев`яна двоярусна дзвіниця з арочними голосниковими отворами, яка завершена подібно церкві. Станом на лютий 2019 року за словами Андрія Карачуна "дзвіниця має видимий нахил на північ (просів фундамент)". Поблизу дзвінниці пам`ятний хрест з нагоди ювілею 1000-ліття Християнства в Україні ( 988-1988 ), неподалік на постаменті фігура Пр.Богородиці, накрита півкруглим дашком.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна
Вигляд до останнього ремонту.  Фото 23. 11. 2009.
З іншої сторони.   Фото 17. 02. 2019, Андрій Карачун.