Долішнє
Церква Різдва Пр. Богородиці 1922
Церква на карті.  Фото 1. 10. 2018, Микола Воєвода.
Церква зведена у 1922 році, очевидно, на місці попередньої дерев'яної, знищеної під час першої світової війни. До другої світової війни перебувала під державним патронатом. У 2012 р. розпочали зовнішній ремонт церкви. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стоїть при дорозі у північній частині Долішнього, на рівній ділянці, біля школи. Одна з наймолодших за віком серед дерев`яних церков у цій частині району. Хрещата у плані одноверха. Складається з квадратової в плані нави, до якої з північного сходу прилягає вівтар гранчастої форми, з південного заходу квадратовий бабинець, а до повздовжніх стін - прямокутні бічні рамена.

З обидвох сторін до вівтаря прибудовані квадратові ризниці. Оточує церкву піддашшя на профільованих випустах вінців зрубів. Стіни підопасання були з фарбованих брусів зрубу, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Під час ремонту зовні їх горизонтально оббили блокхаузом (фальшбрусом). Над головним входом до бабинця піддашшя розриває двосхилий дашок. Бічний вхід існує у коротшій стіні східного рамена нави.

Середхрестя нави на четверику завершує світловий восьмерик (у його стінах вікна замінили пластиковими), вкритий восьмибічною банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. Гребені двосхилого причілкового даху над бабинцем, трисхилих над бічними раменами і п'ятисхилого над вівтарем також вінчають ліхтарі з маківками. Покриття верху і дахів святині замінили на металізовану бляху. На південь від церкви розташована мурована одноярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви до початку зовнішнього ремонту.  Фото 1. 04. 2009
Вид на іконостас церкви.  Фото 25. 06. 2012, Богдан Гринишин (Канада).
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Під час ремонту.  Фото 3. 07. 2012