Дем'янка-Лісна
Церква Св. Миколи XVIII ст.
Церква на карті.   Фото 10.10.2008.
Точна дата побудови церкви не відома, найбільш імовірно це - 18 століття. У 1857 році була відновлена, а в 1925 році - перебудована. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Побачите її у центрі села, при дорозі, на рівній ділянці. Складається з прямокутного вівтаря з ризницею при північній стіні, ширшої також прямокутної нави та вужчого бабинця, розташованих по осі схід-захід. Стіни будівлі шальовані вертикально деревяною вагонкою.

Церкву опоясує піддашшя на приставних кронштейнах. Після останнього ремонту усі вікна (крім ризниці) замінили на пластикові. Гребінь двосхилого даху нави завершений великим восьмибічним ліхтарем з маківкою. Менші ліхтарі з маківками вінчають гребені нижчих дахів над вівтарем та бабинцем.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор