Чуловичі
Церква Св. Апостола Филипа 1891
Церква на карті.   Фото 24.04.2010.
Вперше місцева церква згадується в 1578 р. Попередня дерев`яна була збудована в 1692 р. У 1891 р. на її місці постала існуюча дерев`яна церква. Дата її побудови міститься в основі хреста на ліхтарі нави церкви. У 1910 р. добудовано із заходу бабинець. При ремонті 1965 р. прибудували південну ризницю, а у 1987 р. - північну. Церква була зачинена в період з 1951 по 1989 рр. Церква в користуванні громади УАПЦ.

Знаходиться за 100 м. на захід від дороги до Комарно, на цвинтарі. Видовжена в плані, тризрубна, триверха будівля. Складається з вівтаря гранчастої форми, до якого з півночі та ппівдня прилягають ризниці, ширшої нави і вужчого бабинця, значно розбудованого у західному напрямку. У стінах бабинця існує троє дверей і ще одні - в південній стіні нави. Церкву оточує піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання - з відкритих брусів зрубу, надопасання, ризниць і восьмериків - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Вікна у стінах надопасання замінили пластиковими. Вівтар, наву і бабинець завершують три світлові восьмерики, вкриті шоломовими банями, які вінчають ліхтарі з маківками. Добудовану частину бабинця як і ризниці, вкривають дахи півкруглої форми - рідкісний випадок серед дерев'яних церков.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор