Бордуляки
Церква Св. Йосафата 1910
Церква на карті.   Фото 4.03.2010.
Збудована майстром В. Літовінським у 1908-1910 рр. (на окутті замка західних дверей бабинця вирізана дата "1910"). Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церква знаходиться недалеко центру села, на низькому підвищенні. П'ятизрубна, хрещата в плані, одноверха, поставлена на бетонний фундамент. Складається з прямокутних рівношироких нави, бабинця, вівтаря та укорочених бокових рамен. До бабинця з заходу прилягає невеликий присінок, а до вівтаря - дві прямокутні симетричні ризниці. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.

Стіни раніше були вертикально шальовані дошками і лиштвами, по ремонті їх оббили пластиком. Боковий вхід у північному рамені нави. Її вінчає на четверику світловий восьмерик, вкритий банею зі світловим ліхтарем і маківкою. Гребені дахів бокових рамен нави вінчають сліпі ліхтарі з маківками. Над входом у присінок намальоване зображення св. Йосафата (у 1990-х рр. його не було), а ліворуч дверей висить таблиця: "2008 рік. 100-річчя УГК церкви св. Йосафата. 145-річчя з дня народження Тимотея Бордуляка, українського класика, священника" (інформаційний вказівник про нього і напрям до села побачите в селі Станіславчик).

Іконостас громада закупила зі старої церкви в селі Опліцько (сьогодні - Радехівського району). Виконаний у 1930-х рр. з липового дерева майстром Голованчуком. На захід від церкви розташована дерев'яна, двоярусна, накрита наметовим дахом дзвіниця, стіни якої також оббили пластиком. На прицерковній території є маленька закрита дерев'яна капличка.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор