Криниця
Церква Різдва Пр. Богородиці 1692
Церква на карті.  Фото 25. 02. 2008
Дерев`яна церква стоїть у центрі села, на підвищенні, неподалік дороги. Найдавніші згадки про місцевий храм зустрічаються в документах 1511 р. Існуюча дерев`яна тризрубна одноверха церква, завершена пірамідальним дахом з двома заломами. Її ремонтували у 1779, 1835 рр. та відновлювали у 1855 р. В міжвоєнний період гонтове покриття замінили бляхою.

Іконостас походить з кін. XVII ст. Будівля стоїть на кам`яному фундаменті, бабинець і нава з півночі та півдня мають опасання оперте на дерев`яні стовпи. До вівтаря з півночі прибудована маленька ризниця. Хоча більша половина зовнішньої поверхні церкви покрита бляхою, та нижній ярус стін - оригінальний зруб, який сьогодні часто ховають під іншим матеріалом.

Двоє вхідних дверей зачинені, церква, мабуть, не діюча, адже у Криниці є два муровані храми. На північний-схід від святині розташована двоярусна дзвіниця, ймовірно, сучасна церкві.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

Ліва частина іконостасу.   Фото 3. 10. 2015, Роман Карвацький.
Права частина іконостасу.   Фото 3. 10. 2015, Роман Карвацький.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор