Торговиця
Церква Св. Арх. Михайла 1906
Про існування церкви в селі Торговиця-Пільна (давня назва села) свідчить документ другої половини XVI ст. Чомусь на карті з 1783 року церква не позначена. Попередня дерев’яна церква Св. Миколи постала у 1809 році. Майже через сто років, у 1906 році, збудували нову церкву з дерева. Була парафіяльною. Не відомо чи використовувалася за призначенням в радянський період. В наш час в користуванні православної громади, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Торговицька церква розташована в центрі населеного пункту, недалеко на захід від школи, з півночі від дороги, на узвишші. Одноверха, в плані - хрещата з гранчастими бічними раменами нави і вівтарем, до якого з обидвох сторін прибудовані ризниці. До речі, вівтарем церква орієнтована майже до півночі, оскільки дорога проходить з півдня. Дещо вужчий присінок з надбудовою прилягає до південної стіни бабинця.

Силует церкви вирізняють чотири великі маківки на ліхтарях. Дерев'яні вікна в стінах церкви замінили пластиковими. Дерев'яна триярусна дзвіниця збереглася з південного сходу від церкви. 

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 11. 05. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор