Дубівці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1775(?)
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
На охоронній таблиці пам'ятки архітектури (до речі, національного значення!) вказано, що Успенська церква походить з 1775 року. Згідно напису на наличнику дверей бабинця, церкву 1782 року перебудували. Як свідчать місцеві перекази, первісно ця церква стояла в сусідньому селі Глиниця, звідки її перевезли (в котрому році?) в Дубівці.

Цікаво, що муровану церкву в Глиниці датують 1776 (інші дані - 1786) роком. Отже, з датами обидвох церков виходить плутанина, бо не могли вони бути зведені практично в той самий час в одному селі Глиниця. Можна припустити версію, що мурована церква з Глиниці зведена пізніше (у ХІХ ст.) за дерев'яну, яку після будівництва нової могли перевезти в Дубівці.   

Церква розташовується в центральній частині села, недалеко на схід від головної дороги, поблизу школи. Церква невелика, тризрубна, одноверха, має прибудовану з півдня до вівтаря ризницю, також з півдня до бабинця - чималий ганок. Оточена широким піддашшям, яке опирається  на масивні профільовані випусти вінців зрубів. У стінах бабинця нема жодного вікна. В інтер'єрі церкви різьблений п'ятиярусний іконостас. З заходу від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця, яка зведена у XVIII ст.(?).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Загальний вид.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор