Довгопілля
Церква Св. Дмитра 1878
Річка Білий Черемош розділяє Довгопілля на франківську і чернівецьку сторони. Що цікаво, церкви обидвох частин села знаходяться всього-то за 300 м. одна від іншої. Пишуть, що існуюча церква з чернівецького боку села збудована на початку ХІХ ст. (згадують про 1802 рік). Правда, на сайті bukportret.info вказано, що "Нашу церкву святили на Дмитрія в 1878 році". Відомо, що в церкві зберігалися метричні книги від 1840 року. За місцевими переказами на місці церкви колись був ліс, тому з цього дерева просто на місці звели храм. Сьогодні він у користуванні православної громади.

Церква знаходиться близько правого берега Білого Черемоша, на невисокому підвищенні, з півдня від дороги. Будівля складається з гранчастої форми бабинця, який орієнтований на захід, до якого по осі в східному напрямку прилягає восьмибічна в плані нава, до неї - наближений до квадрату великий бабинець з прибудованим зі сходу невеликим присінком. Церкву опоясує широке піддашшя.

Під опасанням стіни зберегли з відкритого зрубу, над опасанням суцільно оббиті бляхою. Кожен зруб завершують три світлові восьмерики (над навою більший), які вкривають наметові верхи увінчані ліхтарями з маківками. На південь від церкви, на цвинтарі, збереглася стара деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом, яка тепер не чинна. З півночі від церкви збудували нову дерев'яну триярусну дзвіницю. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Путильський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З іншої сторони.  Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.