Вид на іконостас. Фото 29.06.2012, Богдан Гринишин (Канада).
Правдоподібно, стару церкву перенесли в село у XVIII ст. і перебудували у 1802 р.

Одвірки і надпоріжник головного входу до церкви мають різьблені написи (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Храм цей Святих Якима і Анни збудований Р. Б. 1802 дня 14 червня в селі Дідушичах Малих". Поруч знаходиться новий мурований храм. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в центрі села, на підвищенні при дорозі, біля мурованого храму. Тризрубна безверха, розмірами 16,2 м. х 9 м. Складається з трьох квадратових зрубів (нава ширша) орієнтованих з північного сходу (зруб вівтаря) на південний захід.

До вівтаря по осі прибудували невелику захристію, до північної стіни - прямокутну ризницю. Також до північної стіни нави прибудована маленька капличка, а до бабинця - господарське приміщення(?), дах якого суміщений з піддашшям, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Нава вкрита вищим двосхилим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою.

Вівтар і бабинець вкриті двосхилими причілковими дахами. На південь від церкви, біля дерев`яної огорожі, збереглася дерев`яна двоярусна дзвіниця з XIX ст., нижній ярус якої квадратний у плані, верхній - восьмибічний вкритий низьким наметовим верхом. Первісно вхід на церковне подвір`я здійснювався через двоє дверей дзвіниці.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Малі Дідушичі
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Свв. Якима і Анни
1802
Фото 4. 05. 2009