Вижниця
Церква Св. Дмитра 1883
Церква на карті.   Фото 6. 10. 2018, Ігор Пунда.
Збережена сьогодні дерев'яна Дмитрівська церква зведена 1883 року в присілку Рівня. Ймовірно, давніше тут також існувала дерев'яна церква. Сьогоднішня не належить до пам'яток архітектури(?).

Розташовується на схилі південної частини західного присілку Вижниці, під лісом. Тридільна триверха споруда поставлена на кам'яний фундамент. До вівтаря з півдня прибудована велика ризниця. Нава в плані не квадратова, а восьмибічна, що вирізняє церкву серед інших дерев'яних в районі. До бабинця по осі церкви прилягає чималий рівноширокий присінок.

Стіни церкви ошальовані вертикально дошками з фігурним закінченням. Церкву завершують три верхи (над навою дещо більший).З північного заходу від церкви в другій половині 2000-х років ще стояла невелика дерев'яна одноярусна дзвіниця, стіни якої були фарбовані як і церкви. Сьогодні замість неї стоїть збудована нова дзвіниця, також з дерева.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вижницький
район
___

Чернівецька
область
___

Дзвіниця і церква.   Фото Романа Пaрaнчукa 7. 08. 2015.
Фрагмент інтер'єру.   Фото Романа Пaрaнчукa 7. 08. 2015.
А це вигляд до 1939 року.   Фото з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор