Іванківці
Церква Різдва Пр. Богородиці 1794 (?)
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Дерев'яну церкву в Іванківцях датують 1794 роком. Проте, спираючись на лист 1796 року, де тодішня церква в селі названа "стара і зовсім пошкоджена", вважають, що вона збудована суттєво раніше (можливо, в XVII ст.). Переказують, що первісно святиню мали зводити в іншому місці, проте через дивні події місцевий пан дозволив будувати її на подарованому ним грунті в центрі села.

У 1795-1796 рр. церква невідомо як і чим пошкоджена, тому вимагала ремонту, який зробили 1801 року. В той час почали готуватися до будови нової церкви, яке реально мали розпочати аж через сто(!) років, щойно в 1910-х роках, але намір не був здійснений. Стара церква була постійно чинною до 2007 року, коли освятили новий храм. Давня святиня належить до пам'яток архітектури національного значення.

Церкву побачите відразу з заходу від нового мурованого храму, в центрі села, біля дороги. Типового для Буковини хатнього типу тридільна церква, з ледь ширшим бабинцем, вівтарем гранчастим в плані, вкрита спільним багатосхилим дахом. Традиційний вхід до церкви з півдня до бабинця через зовсім невеликі двері. У північній стіні бабинця також є вхід. Зовні стіни ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Оригінальний іконостас не зберігся до нашого часу. Дерев'яна двоярусна дзвіниця також не збереглася (ймовірно, на її місці збудували нову, муровану).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Біля старої нова церква і дзвіниця.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор