Серетець
Церква Різдва Пр. Богородиці 1750
Церква на карті.   Фото 5.08.2012 р., Мирослав Теслюк.
Серетець - найпівнічніше село в районі, де збереглася деревяна церква. З її датуванням немає плутанини - це 1750 рік. Збудована на старому цвинтарі (сьогодні це західна частина Серетця). В 1990 р. будівлю передали вірним УГКЦ. Вона ні фізично, ні морально не влаштовувала громаду, тому люди взялися за будівництво нової мурованої церкви, яку в 2006 році (інші дані - 2007 р.) посвятили на Всіх святих українського народу.

Стара церква, якою не користуються, має три зруби, один верх, до бабинця прибудували великий присінок. Зі східної сторони існує кам'яна надбрамна дзвіниця на три арки (дзвонів нема).

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор