Брахівка
Церква Успіння Пр. Богородиці 1785
Церква на карті.   Фото 15.01.2009.
Згідно з написом на західній стіні вівтаря церква збудована в селі Нем`яч (сьогодні Бродівського району) у 1785 р., а до Брахова (стара назва села) перевезена в 1943 р. Як показують довоєнні польські топокарти, у Брахові в той час церкви не було.

Стояла зачинена з 1950-х рр. до 1988 р. У 1989 - 1990 рр. після відновлення богослужінь в церкві її розмалював художник Всеволод Луцький. Переосвячена з Різдва Пр. Богородиці на Успення Пр. Богородиці. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована в центрі села, на рівній ділянці. Тризрубна одноверха будівля поставлена на бетонний фундамент. Складається з квадратової в плані нави, вужчого квадратового вівтаря, до якого з обидвох сторін прилягають ризниці і прямокутного бабинця з прибудованим від заходу рівношироким присінком. Церква оточена піддашшям, яке опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання нави, бабинця, а також північної ризниці з відкритих брусів зрубу, стіни вівтаря, південної ризниці, а також стіни надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами, стіни присінку - тільки дошками. Наву завершує оббитий бляхою світловий восьмерик, вкритий невеликою банею, увінчаною ліхтарем і маківкою. Присінок, бабинець і південна ризниця вкриті двосхилими дахами, вівтар і північна ризниця - трисхилими. На гребенях дахів бабинця і вівтаря влаштовані восьмибічні ліхтарі з маківками. На північний схід від церкви знаходиться висока дерев`яна двоярусна дзвіниця з 1991 р., накрита пірамідальним наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор