Рокитне
Церква Собору Пр. Богородиці 1864
Церква на карті.  Фото 25. 04. 2011.
Збудована в 1864 році на місці попередньої деревяної церкви Втечі до Єгипту Пр. Богородиці, яка, за деякими даними, була збудована у 1648 р. У 1870 р. в церкві встановлено новий іконостас. Ремонтована у 1884 р. У 1919 р. старанням о. Івана Адама  під церкву підведено нові підвалини і вистелено нові підлоги та замінено гонтове покриття дахів бляшаним. До 1939 р. патроном церкви був Едвард Копецький, місцевий землевласник. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі села, при дорозі. Тризрубна одноверха. До нави зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованою з півночі ризницею, а з заходу - також вужчий бабинець. Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах. Стіни підопасання шальовані вертикально дошками і лиштвами, надопасання - по останньому ремонті шальовані вертикально деревяною вагонкою. Бічний вхід - з півдня до нави.

Під час ремонту з 2008 р. над входом до бабинця зробили півкруглий дашок, над ним нависає західна півкругла частина даху бабинця, надбудували світловий восьмерик нави і перекрили його шоломовою банею, яку вінчає маківка, покриття дахів замінили металізованою бляхою. На південний захід від церкви знаходиться дерев'яна двоярусна квадратова дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом (на 25.04.2011 не ремонтована), а на південний схід - відкрита дерев'яна капличка.

З північно західної сторони церкви, біля огорожі, розташовані три надгробних пам'ятника. На лівому з них напис: "Тут спочиває о. Володимир БІЛИНСЬКИЙ парох Рокитна, літ 52, +25/3.1939. Вічна йому пам'ять!". На середньому гранітному пам'ятнику читаємо: "Тут спочивають вічним сном о.ЙОАН АДАМ довголітний місцевий парох *5.IX.1880 - +2.ІІ.1936. ВАЛЕРІЯ з СМОЛІНСЬКИХ АДАМ жена пароха (роки народження і смерті були прикриті штучними квітами - моя прим.).

На таблиці пам'ятника, який стоїть по правій стороні: "Священник Богдан ТУЗЯК 22.VII.1939 - +6.IV.1999 Парох Храму Пресвятої Богородиці Володарки України у Львові. Вічна пам'ять".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

До зовнішнього ремонту.  Фото 13. 03. 2007
Церква і дзвіниця в середині 1990-х років.  Фото з власного архіву.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор