П'ядики
Церква Покрови Пр. Богородиці 1840
Найраніша письмова згадка про місцеву церкву датована 1680 роком. Наступна церква в селі постала всередині XVIII ст. Її наступниця з початку XIX ст. простояла всього 21 рік і згоріла. Збережена сьогодні дерев'яна церква зведена у 1840 році. Деякий час стоїть нечинною, адже православна громада користується новозбудованим храмом. Стара церква належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Розташована посеред східної (відносно залізниці) частини села, близько на північ від нового храму. Значно розбудована хрещата в плані триверха святиня, стіни надопасання якої тривай час захищені хвилястої форми бляхою. До вівтарної частини зробили велику прибудову у східному напрямку, до якої з півночі також є добудоване приміщення.

До оригінальної частини вівтаря з півночі прибудована ризниця, з заходу до бабинця і з півдня до нави прибудували маленькі присінки. З північного сходу від церкви збереглася невелика дерев'яна дзвіниця на два яруси.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 11. 05. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор