Антонівка
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1863
Церква на карті.   Фото 7.09.2013.
Історія місцевої церкви з www.biblioteka-zh.com.ua: будівництво розпочали у 1862 р. Спочатку поставили тимчасову капличку. Головував при будівництві п.Гілецький з недалекого хутора Дунаєць, а керували будівництвом Петро Гуменчук і Дмитро Семчишин (війт села). В той час обом було по 32 роки. Будували церкву за кошти села. Кожен господар повинен був сплатити 10 % від доходу зі своєї землі. Дерево привозили волами з с. Корчівка, за понад десять кілометрів.

Будівництво закінчили у 1867 р. і 6 грудня цього року освятили церкву. Першим її настоятелем став о.Северин Борачок. Відомо, що на канікули в село приїжджав Іван Франко, який зі старим дяком у крилосі співав утренню чи вечірню службу. Тут, у церкві, Франко знайшов частину Острозької Біблії, про яку пізніше написав у записках НТШ. У 1950-х рр. радянська влада закрила церкву, але не надовго. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стоїть у західній частині села, при дорозі, серед житлової забудови. Хрещата в плані, п'ятиверха. Складається з квадратового в плані зрубу нави, до якого з півночі та півдня прибудовані рівноширокі квадратові зруби бокових рамен, а зі сходу та заходу відповідно прямокутні вівтар і бабинець. Вівтар розбудований у східному напрямку, при його північній стіні знаходиться ризниця. Церква оточена піддашшям на фігурних випустах вінців зрубів, яке біля західної стіни бабинця переходить в опасання.

Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - кожуховані гонтами. Середхрестя нави завершує світловий восьмерик з одним заломом, вкритий низьким наметовим верхом з ліхтарем і маківкою. На трисхилі дахи бабинця, вівтаря і бокових рамен поставлені низькі восьмерики також накриті наметовими верхами, які вінчають маківки. На захід від церкви розташована деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Церква і дзвіниця на поч. ХХ ст.  Фото з "Українська сакральна дерев’яна архітектура", Я. Тарас
Вид на церкву (вгорі) на поштівці з 1915 року.  З www.allegro.pl
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор