Горбків
Церква Воскресіння Господнього 1870
Церква на карті.   Фото 1.03.2011.
Найдавніші згадки про церкву походять з 1578 року. Давніша дерев'яна будівля, згадана в акті візитації 1770 р., була збудована в першій половині XVIII ст. коштом дідича Пруліковського. У 1870 (1867) році постала існуюча дерев'яна церква, на північний-захід від якої у 1902 р. збудували муровану дзвіницю на три + один дзвони.

Горбків - перше село, коли їдете з Сокаля на схід, в напрямі до Тартакова. Щоб побачити церкву повертайте з дороги у другий поворот і рухайтеся вулицею до кінця. Тризрубна триверха будівля розташовується у центрі Горбкова, на просторій ділянці частково оточеній деревами. Традиційно до вівтарної частини з обидвох сторін прибудовані ризниці, до бабинця від заходу - невеликий рівноширокий присінок.

У південній стіні бабинця є бічні двері. Церква оточена піддашям. Святиню завершують три світлові восьмерики, накриті низькими банями з великими ліхтарями та маківками. Варто зауважити, що стіни восьмериків з'єднані між собою, тобто між ними немає звичного простору - такий прийом у деревяних церквах побачив, мабуть, уперше.

На жаль, церкву з низу до верху "запакували" у пластикову вагонку, навіть фундамент (!) покрили пластиком. Дерев'яними залишили вікна, двері, карнизи у кольорах національного прапора та випусти вінців зрубів. Посеред цієї пластмаси хтось таки додумався залишити відкритим старий напис внизу східної стіни вівтаря під опасанням (мій переклад): "Храм Воскресення Господнього Заснований Дня 6 Місяця Травня 1867 Року".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

Без пластику. Фото 1993 р. І. Синкальський з "Церкви України. Перемиська єпархія" В.Слободян.
Фото 1941 року з роздоріжжя біля церкви. З www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор